I get that the point is inflation, but why eggs? If they went to $12/dozen, it would cost me like $4 extra dollars per week.
I get that the point is inflation, but why eggs? If they went to $12/dozen, it would cost me like $4 extra dollars per week.
OP was asking?! 🤷
If you just want to mock me, think of something more original… I mean, come on. You call that a “joke”?
I really don’t get the downvotes. There was a question. You posted an answer and an explanation to go along with it.
There was no high and mighty attitude anything. Are people just downvoting because you’re vegan? Lol
Probably. Some people are fragile. 🤷
C’mon guys. They’re vegan. You know they can’t take a yolk.
I’m really sorry for that. But please don’t be mad at me - I’d rather not have beef with anyone.
My son makes that joke about himself - if you’re vegan and in a band, which one do you talk about first? We all talk about the things that are important to us.
As a vegan cyclist, I know the pain. 😜
And you are right. The topic is important to me, so tend to talk about it. 💚
What/where do you ride? We used to ride 3-4 times/wk, just hybrids for fun on local bike paths or we would take them on road trips to ride in little towns. I’ve been away from it for a few years with knee issues. Miss it.
Removed by mod