I get that the point is inflation, but why eggs? If they went to $12/dozen, it would cost me like $4 extra dollars per week.
I get that the point is inflation, but why eggs? If they went to $12/dozen, it would cost me like $4 extra dollars per week.
My son makes that joke about himself - if you’re vegan and in a band, which one do you talk about first? We all talk about the things that are important to us.
As a vegan cyclist, I know the pain. 😜
And you are right. The topic is important to me, so tend to talk about it. 💚
What/where do you ride? We used to ride 3-4 times/wk, just hybrids for fun on local bike paths or we would take them on road trips to ride in little towns. I’ve been away from it for a few years with knee issues. Miss it.